Mám dotaz, zda lze vymáhat ústní příslib podílení se na nákladech vynaložených s vypravením pohřbu. Můj tchán po zákeřné nemoci zemřel, veškeré náležitosti jsem vyřídila a zařídila já. Samozřejmě jsem i veškeré náklady zaplatila. Tchánova dcera žije 200km daleko, tudíž pro ni prý bylo komplikované se na zařizování podílet.

Slíbila ale, že finančně přispěje. Tento slib nedodržela a na mé otázky a výzvy nereaguje. Není to malá částka a mé rodině tímto jednáním způsobila finanční problém. Lze takový slib nějakým způsobem vymáhat? Předem moc děkuji za radu. Eva.

ODPOVĚĎ:
Toto nelze vymáhat přímo po dceři, ale je třeba tuto pohledávku přihlásit do dědického řízení po tchánovi a bude Vám zaplacena příslušným dědicem, který zdědí ostatní majetek.