S mamkou si chceme vzít úvěr na dům. Mamka má zdravotní problémy a kdyby nám úvěr vyšel, tak by nemohla jet podepsat smlouvu. Mamka má větší část domu napsanou na sebe a já mám menší. Prý jde udělat plná moc ověřená podpisem, generální plná moc nebo je ještě jiný dokument na to. Tak se chci zeptat, jestli to tak opravdu jde nebo tam musí být se mnou při podpisu. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ivona.

ODPOVĚĎ:
Maminka Vám může udělit plnou moc s ověřeným podpisem, ale peněžní ústav může požadovat plnou moc se speciálním textem. Proto bych doporučila si u peněžního ústavu nejprve ověřit, jaký text plné moci bude požadován a následně teprve opatřit požadovaný text ověřeným podpisem maminky.