1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Když mám podanou insolvenci sám za sebe a jsem ženatý (insolvence mi běží asi měsíc), mohou se mi hlásit i věřitelé moji manželky. Děkuji s pozdravem Jeroným.

ODPOVĚĎ:
Věřitelé manžela, který je v insolvenčním řízení, se mohou uspokojit na majetku druhého z manželů pouze v tom rozsahu, který spadá do SJM (nedošli - li ke zúžení SJM). Druhý z manželů neodpovídá ani svou částí SJM v případě, že se dluhy týkají majetku, který výhradně náleží pouze jednomu z manželů, nebo v případě, kdy dluhy převzal manžel bez souhlasu druhého manžela, aniž se přitom jednalo o obstarávání každodenních nebo běžných potřeb rodiny, pak záleží na posouzení konkrétního případu, zda konkrétní dluh, který manžel převzal je přiměřený s přihlédnutím k běžnému hospodaření manželů.