Můj současný partner, nejsme oddáni, se rozvedl již v roce 2012. V tehdejším manželství vznikla spousta dluhů, které se řešily exekučně z partnerova platu srážkou ze mzdy. Po rozvodu se exmanželka nijak nechtěla podílet na splácení a vše zůstalo na mém partnerovi. Zaplatil několik exekucí a po té co vláda schválila insolvenci i pro invalidní důchodce /srdce/, je momentálně 2021-2023 v oddlužení a řádně platí.

Nyní jsme zjistili z internetu insolvenční rejstřík, že paní nadělala další dluhy ve svém životě a vyhlásila na sebe konkurz. Chtěli jsme po ukončení insolvence partnera, podat podnět o splácení poloviny dluhu na expartnerku. Teď ale nevíme, zda je to vůbec možné, když je po ukončení konkurzu.

ODPOVĚĎ:
Pokud byl úpadek „Konkurzem“, tak nepřihlášené pohledávky nezanikají, ale v jejich vymáhání můžete pokračovat až po ukončení konkurzu. Tedy jakmile partner ukončí insolvenci a bude jasné, kolik za bývalou manželku uhradil, může po ní dlužnou částku vymáhat.