Biologický otec syna ho viděl pouze 1x a to před 30 lety. V případě, že otec zemře, vůbec nic o něm nevíme, opravdu se notář dopátrá toho, že dotyčný měl někde syna? Na základě čeho začne pátrat, když to třeba nikdo z okolí zemřelého neví? To se takto pátrá při každém úmrtí?

Toto mi není vůbec jasné. Netušíme, kde bydlí, ale určitě má rodinu. Co když má majetek? Třeba i dluhy, prostě nevíme nic. Děkuji za zodpovězení obou dotazů. Děkuji, Kamila

ODPOVĚĎ:
Pokud někdo zemře, tak orgán státní správy pověřený vedením matriky, oznámí úmrtí příslušnému soudu, který v předběžném šetření si opatřuje údaje pro zjištění dědiců a pro zjištění zůstavitelova majetku.
Jelikož je otec uveden v rodném listě Vašeho syna, tak je tato informace součástí centrální evidence osob, kterou vede orgán státní správy pověřený vedením matriky.