Jsem podruhé ženatý. Z prvního manželství mám dvě děti a žena ze svého prvního manželství jedno dítě. Spolu žádné dítě nemáme. Co udělat, aby po mé smrti nemohli mé děti přinutit mou manželku k vyplacení podílu z nemovitosti a na druhé straně aby po smrti mé manželky byly všechny tři děti účastni na dědictví nemovitosti?

Nemovitost je společná (společné jmění manželů) - mě a mé nové manželky. Cílem je, aby manželka mohla bez nutnosti někoho vyplácet v bytě dožila a poté byt byl dán dětem (dvě jsou moje a jedno manželky). Děkuji, Kamil

ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám tuto nemovitost Vašim dětem darovat a v rámci darovací smlouvy zřídit Vám a Vaší manželce věcné břemeno doživotního užívání. Tuto darovací smlouvu nechte vypracovat právníkem. Věcné břemeno může být součástí darovací smlouvy.