Syn s bývalou družkou si zřídili hypotéku na rekonstrukci jejího domu, ve kterém společně bydleli. Družka na něj přepsala polovinu svého domu, rozešli se, ale syn stále posílá družce svoji část splátky a stále polovinu domu vlastní, přestože tam nebydlí. Bylo by možné se z hypotéky vyvázat?

ODPOVĚĎ:
Z hypotéky se lze vyvázat pouze za předpokladu, že s vyvázáním bude souhlasit banka. Pokud syn vlastní polovinu domu, tak splácí polovinou hypotéky i polovinu svého domu, takže by ho z hypotéky banka stejně nevyvázala, dokud vlastní polovinu domu. Pokud by se chtěl vypořádat, musel by to začít řešit s bývalou družkou, tedy na ni převést svůj podíl na domě za nějaké finanční vypořádání a rovnou se nechat vyvázat z hypotéky.