Před lety jsem se vzdal dědického podílu po svém zemřelém otci ve prospěch matky. Ta se rozhodla 7.12.2023, že svůj majetek daruje pouze jednomu ze svých čtyř synů a ostatním nedá nic. Lze se nějak bránit? Na katastru nemovitostí ČR je na nemovitost plomba (blokace scizení).

ODPOVĚĎ:
Bohužel matka je oprávněna se svým majetkem jakkoliv naložit, pokud je plně svéprávná. Ani to, že jste se vzdal v její prospěch dědictví po otci, na jejím právu nic nemění a z právního hlediska s věcí nelze nic dělat, pouze její vůli respektovat.