Můj exmanžel, se kterým obývám společný byt, vyměnil u poštovní schránky v 5/2023 zámek, klíč mi nedal, případnou poštu také ne. Nyní mám od banky zprávu, že mi v těchto dnech zaslali novou platební kartu. Upozornila jsem na to exmanžela ústně i písemně, ale nereaguje. Prosím, jak to mám řešit, mám na něj podat trestní oznámení? Platnost staré karty mi končí koncem 12/2023. Děkuji za odpověď. Hana.

ODPOVĚĎ:
Asi nejrychlejší řešení by bylo vyměnit na schránce opět zámek. Situace, kdy klíč vyměnil a Vy jste se nedostala ke své kartě, je bohužel občanskoprávní spor, který Policie řešit nebude, řešila by pouze pokud by se bývalý manžel karty zmocnil. Jinak obecně se tyto spory řeší soudně, ovšem podávat žalobu, aby Vám vydal klíče od schránky, kdy soudní řešení bude trvat třeba i přes rok, si myslím, že je nehospodárné a nejefektivnější bude vyměnit zámek sama.