Pokud přítel, se kterým žiju 5 let v jedné domácnosti, dostane od matky darem dům, je tento dům výhradně po darování jeho majetek, nebo i já mám nějaký nárok. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Dům bude patřit pouze příteli a Vy jako jeho partnerka na dům nemáte nárok. I kdybyste byli manželé, pak na něj nárok nemáte, neboť věci získané darem či dědictvím nespadají do společného jmění manželů.