Výbor SVJ vydává jen jeden čip pro vjezd do garáží k jednomu parkovacímu stání. Argumentují tím, že na víc nemáme nárok ani za úplatu, že bychom parkovali na cizích místech. Zaplatit nám druhý čip nevadí. Mají na to právo? Lze to chápat jako omezení mých vlastnických práv? Co v případech, kdy parkovací stání pronajímám např. pá-ne, a po-čt jej mám k užívání? Děkuji. Bruno.

ODPOVĚĎ:

Ano, tento postup bych vnímala jako omezení vlastnického práva, neboť jste tak omezen ve svobodném nakládání se svým majetkem, když v důsledku tohoto postupu nemůžete parkovací stání např. pronajmout. Tedy důrazně se dožadujte vydání čipu, případně na vlastní náklady, jinak byste se musel bohužel čipu domáhat soudně.