Dostala jsem vyúčtování služeb za rok 2022 v nájemním městském bytě. Je mi účtováno ověření vodoměrů a ostatní služby 1 (nemám potuchy co jsou to ostatní služby 1). Nemá výměny a ověření (to je asi kalibrace) vodoměrů platit majitel objektu, tj. město? Děkuji za odpověď. Hezký den.

ODPOVĚĎ:
Pokud jsou Vám účtovány nějaké ostatní služby, musí být ve vyúčtování uvedeno, co se ostatními službami myslí. Opravu či kontrolu vodoměrů by nepochybně měl hradit pronajímatel, nikoliv nájemce, nicméně důležité je, co máte sjednáno v nájemní smlouvě. Standardně nájemce hradí pouze služby, které reálně využívá, jako je např. osvětlení společných prostor, úklid, ... ale opravy a kontroly zařízení, které patří pronajímateli, nájemce nehradí.