1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Na základě věcného břemene na dožití poskytuji užívání bytové jednotky. Oprávněný z věcného břemene by měl hradit dle smlouvy náklady spojené s užíváním bytové jednotky a její údržbu. Mohu do měsíčních záloh zahrnout i pojistné, poplatky za správu a odměnu volených orgánů, tak jak mi je účtováno od nasmlouvané společnosti správy nemovitosti?

ODPOVĚĎ:
Pojistné, poplatky za správu a odměna výboru nejsou platby, které by měl nájemce povinnost ze zákona platit. Tyto poplatky pronajímatel musí hradit sám, pokud se s nájemcem ovšem ve smlouvě nedohodne jinak. Stejné to bude i u věcného břemene. Tedy tyto poplatky můžete do smlouvy zahrnout, pokud ovšem nemáte uvedené přímo stanoveno v nějakém písemném ujednání, s nímž bude oprávněný z věcného břemene souhlasit, účtovat mu je nemůžete.