09-12/2022 2022 jsem upozorňoval správcovskou firmu našeho panelového domu na pomalý přítok teplé vody, která začala téci až po odpuštění cca 10 l. Správce problémy s teplou vodou potvrdil. Dále jsem firmu upozornil, že budu žádat finanční kompenzaci. Ve vyúčtování se však tato kompenzace neobjevila. Mám na takovou kompenzaci nárok? Děkuji za odpověď. Jolana.

ODPOVĚĎ:
Na kompenzaci jistě nárok máte, nicméně se dá očekávat, že tomu bude předcházet dlouhodobá procedura prokazování, kdy jste konkrétně upozornil, kdy konkrétně začala správcová firma jednat, kdy konkrétně opravář stanovil termín opravy. Pokud se nedohodnete smírně, musel byste správcovskou firmu žalovat o náhradu způsobené škody, škodu vyčíslit a důkazní břemeno prokazování celé situace by leželo na Vás.