Jsem v insolvenci. Majitel mi dal 14 denní výpověď z bytu. Můj kód na vstupní dveře používá můj přítel, majitel si to ale nepřeje. Je to důvod ke 14 denní výpovědi z bytu, když jsem v insolvenci? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pronajímatel s Vámi pravděpodobně ukončil nájem podle § 2291 NOZ z důvodu hrubého porušení povinností. Nevím, jestli máte použití kódu nějak ošetřeno v nájemní smlouvě, ale i tato situace obecně může být chápána jako hrubé porušení smlouvy. Insolvence na to nemá žádný vliv.