1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Propadnutí kauce - pronájem bytu.   1.3.2019 jsem uzavřela smlouvu o pronájmu bytu. Ukončili jsme nájem o 6 měsíců dříve, podáním výpovědi. V tého smlouvě se však nachází odstavec o ukončení nájmu. Cituji: "Nájem bytu zanikne písemnou výpovědí v době trvání platné smlouvy, se ztrátou kauce za nedodržení délky smlouvy o nájmu."

A tím si tedy pronajímatel nechal celou kauci. Chci se tedy zeptat. Je tento bod smlouvy ze strany pronajímatele oprávněný? Nebo se na něj vztahuje ustanovení § 2239 NOZ. Předem děkuji za odpověď S pozdravem Jitka.

ODPOVĚĎ:
Tento bod rozhodně oprávněný není a prakticky se rovná bezdůvodnému obohacení. Ustanovení § 2239 NOZ se na tento požadavek vztahuje a doporučuji se bránit a požadovat kauci zpět.