Co je potřeba k odhlášení z pobytu. Nájemník se odstěhoval 2006, skončila mu smlouva na dobu určitou, bohužel se dosud nikde nepřihlásil a je ve výkonu trestu. OÚ tvrdí, že musím předložit nájemní smlouvu, ale tu já už nemám a nevím, kde bych nájemníka našla. Je nějaká jiná možnost? Děkuji. Pavlína

ODPOVĚĎ:
K odhlášení nájemníka z trvalého pobytu je nutné prokázat, že právo k nájmu bytu zaniklo, což nemusí být pouze předložením nájemní smlouvy, ale prokázání je možné nájemní smlouvou stávajících nájemníků a jejich prohlášením, že s nimi odhlašovaný nebydlí; v krajím případě čestnými prohlášeními sousedů.
Pokud i v takovém případě nebude úřad s Vámi ochoten jednat, je možné postupovat cestou stížnosti podle § 175 správního řádu na jednání úředníků.