Na co všechno má právo člověk, který odchází ze vztahu (cca po 6 letech) a nemá s partnerem žádné závazky (děti, nejsou manželé)? Může požadovat nějakou finanční částku (např. konkrétně 100.000 Kč)? Myslím, že si vezme věci, které do domácnosti koupil a na nic víc nemá nárok. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Souhlasím s tím, co uvádíte v dotazu, žádné společné jmění nevzniklo, mohlo by vzniknout například podílové spoluvlastnictví, ale tuto verzi v dotazu neuvádíte.