1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Česká televize mi poslala vyúčtování a posledních 15 let. Po upozornění na mé povolené oddlužení v roce 2015 odpověděli, že trvají na uhrazení celé částky. Jak jim prosím odpovědět, ideálně s použitím promlčecí 3 leté lhůty? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
V případě, že jste po splnění oddlužení byl osvobozen od ostatních pohledávek (ať už přihlášených do insolvenčního řízení či nikoliv), tak po Vás nemohou být vymáhány pohledávky vzniklé do doby osvobození – tyto odmítněte.
Pohledávky, které vzniknou po osvobození, pak lze vymáhat, nicméně u nich platí obecná promlčecí lhůta 3 roky. Tedy ty poplatky, u kterých již uběhly 3 roky od jejich splatnosti, nemusíte plnit s odkazem na to, že jsou promlčené (musíte uvést, že jsou promlčené). Ve zbytku jste povinen poplatky uhradit.