Exekuce v průběhu dědického řízení

1 odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, umřel mi v březnu bývalý manžel, který se mnou vlastní rodinný dům a měl v něm i trvalý pobyt až do sve smrti, včera u mě byly exekutoři pro nezaplacené pojištění moje ve výši 24 tisíc a chtěli mi odvest věci, ikdyž není vyřízeno dědictví. z manželství máme dvě děti, mají na to právo? dluh jsem nakonec částečně uhradila a domluvila se na splátkách,, o tom, že umřel bývalý manžel jsem je informovala, děkuji

Dobrý den. Pokud jste neuhradila pojištění a je kvůli tomu na Vás nařízena exekuce, není smrt Vašeho bývalého manžela důvodem k přerušení exekuce. Samozřejmě, že do ukončení dědického řízení nelze zabavit věci, které patří do podílového spoluvlastnictví (dům), to musí být v dědickém řízení vypořádáno. Ovšem okamžikem vypořádání SJM s Vaším bývalým manželem jste již nabývala do svého vlastnictví, exekuce proto není neoprávněná.