Lze exekuovat nemocenské dávky?

1 odpověď

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, a zároveň poradit. Můj přítel ma po rozvodu s manželkou díky jejim dluhum uvalenou exekuci na plat. Jeho ex manželka, nez se rozvedli a ona se znovu vdala udělala dluhy v radu několik set tisíc korun a přítel musí stále exekuci díky ni splácet.

exmanzelka s jejim novým manželem vyhlásili osobni bankrot, je mozné ze by jeji dluhy mohli přejít jeste na přítele? Kdyziz nejsou manžele osm let?

Přítel je nyní v pracovni neschopnosti a zaměstnavatel mu sdělil ze exekuce mu bude stržena jak z platu jako každy mesic tak zároveň též z nemocenské dávky. Je to mozné?

Dobrý den. Dluhy z manželství musely být vypořádány do 3 let po rozvodu. V současné situaci proto není možné, aby nově nabyté dluhy jeho bývalé manželky platil on. Nemocenská je příjmem, který nahrazuje odměnu za práci a proto podle § 299 odst. 1 písm. b) podléhá exekučním srážkám.