V internetovém obchodě jsem koupil poměrně drahý mobilní telefon jako fyzická osoba. Chci ale odstoupit od smlouvy, protože mi nevyhovuje, ale prodejce nekomunikuje. Co mám dělat? Matěj.

ODPOVĚĎ:
Pokud byla smlouva uzavřena přes internet, má kupující právo odstoupit do 14 dnů bez uvedení důvodu.
14denní lhůta začíná běžet dnem převzetí zboží a nejpozději 14. den musí být prodávajícímu doručeno odstoupení od smlouvy. Nestačí tedy 14. den zboží podat na poštu aby se to ten 14. den opravdu dostalo tomu prodávajícímu.
Protože se jedná o smlouvu uzavřenou přes internet, tak i to odstoupení od smlouvy je možné udělat touto formou, tedy e-mailem přes internet.

Pokud by docházelo k nějakým problémům v komunikaci s prodávajícím, tak je samozřejmě lepší poslat písemně poštou, doporučeně, nejlépe s dodejkou, která se pak kupujícímu vrátí a potvrzuje to, že odstoupení od smlouvy bylo řádně doručeno.