Jak se můžu bránit, když někdo zveřejní bez mého souhlasu mé fotografie nebo nějaké jiné materiály (texty), které mne poškozují, uráží a kompromitují mne. Lenka

ODPOVĚĎ:
Odůvodněnou žádostí požádejte o odstranění provozovatele stránky, měli by vyhovět. Neuspějete-li, braňte se soudně žalobou na ochranu osobnosti. Domáhejte se předběžného opatření, aby materiály byly odstraněny co nejdříve. Můžete rovněž žádat přiměřené zadostiučinění, omluvu nebo peněžitou kompenzaci. Uplatňovat u soudu se dá i škoda, jež vám z jednání dotyčné osoby vznikla, v praxi je však prokazování skutečné škody v takových případech velmi obtížné.