Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.601

Ověření podpisu na kupní smlouvě cestovním pasem - je vždy nutný občanský průkaz?

1 odpověď

Přeji dobrý den,
dcera s manželem a dvěma syny bydlí a pracují od roku 2004 v Německu, kde mají i trvalý pobyt. Nyní zde prodávají pozemek, který spoluvlastní, přes realitní kancelář. Kupní smlouvy jsou připraveny k podpisu. Trvalý pobyt u nás mají zrušen, tudíž nemají občanské průkazy, vlastní a do Čech jezdí jen na české pasy. Mohou u nás nechat ověřit u notáře nebo na příslušném Městském úřadě své podpisy na kupní smlouvě na české pasy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
ano, cestovní pas je stejně jako občanský průkaz chápán jako úřední doklad totožnosti a podpisy na kupní smlouvě lze ověřit i po předložení cestovního pasu.