Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.745

Trvalé bydliště a právo návštěvy členem rodiny, osobou blízkou - může člen rodiny vstoupit do nemovitosti kde má jiná osoba trvalý pobyt/trvalé bydliště?

1 odpověď

Dcera s vnučkou bydlí s přítelem v jeho domě. Obě tam mají trvalé bydliště. V současné době mají mezi sebou neshody a přítel mé dcery, aby se jí mstil, mě jako babičce zakázal vstup do jeho domu. Chtěla jsem se proto zeptat, jestli-že obě mají u něj trvalé bydliště, je možné abych je nemohla přijet navštívit?
Vnučce jsou 3 roky a má ke mě velice hezký vztah.
Já osobně bydlím od dcery 45 km.

Dobrý den,
bez ohledu na to na základě jakého prává Vaše dcera s vnučkou bydlí u přítele (právo nájmu, jiné právo) ji přítel nemůže zabraňovat, aby v bytě, kde bydlí, přijímala návštěvy.