Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.078.153

Emailový souhlas s podmínkami realitní kanceláře

1 odpověď

Dobrý den.
Chci pronajmout dům přes RK. Obdržel jsem email tohoto znění a nevím, zda mám souhlasit, abych něčemu nenaletěl.
"Dobrý den,
na základě naší včerejší schůzky bych Vás chtěl požádat o e-mailový souhlas s podmínkami zprostředkování. Za naše služby si účtujeme provizi ve výši jednoho měsíčního nájemného, pokud realizujeme obchod, níže k tomu zasílám seznam našich služeb a v příloze seznam realitních webů, na kterých inzerujeme.
Souhlas potřebuji kvůli novým podmínkám exportu na placené webové stránky. Jedná se o nevýhradní zprostředkování, takže pokud by se Vám podařilo najít nájemníka jinou cestou, tak postačí zaslat e-mail, nebo změnu ohlásit telefonicky.
Zavazujeme se vyhledat vhodného budoucího nájemníka, zajistit ty nejlepší služby v oblasti inzerce, mimo databáze poptávajících klientů, inzerce na 150 inzertních webech (topování nabídky), sestavení nájemní smlouvy na klíč, kompletní předání bytu nájemníkům, zajištění přepisu energií, dále uložení bytu v našem archívu a záruky na předčasné ukončení nájmu, do jednoho roku.
Úspěšnost realizace obchodu je z naší strany velmi vysoká, díky veliké marketingové podpoře.
Děkuji a přeji hezký den. Za RK. "

Děkuji za odpověď na můj právní dotaz.

Dobrý den,

e-mail se jeví jako standardní krok ze strany realitních kanceláří, rozhodně ale věnujte pozornost podmínkám zprostředkování v případě, že Vám byly předány i v písemné podobě.

Zaměřila bych se na smluvní pokuty, možnosti odstoupení a výpovědi od smlouvy, případně jiné sankce vyplývající ze smlouvy.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?