Dědic v exekuci a možnost prodeje dědictví (nemovitosti) dědicem

1 odpověď

Dobrý den,
maminka mého partnera zemřela a v dědictví po ní zůstal pozemek v zahrádkářské kolonii (zahrádka) a cca 30 000 Kč dluh u jedné úvěrové společnosti.
Můj partner má ale bohužel několik exekucí a to v řádu jednoho milionu korunu. Pozemek je v hodnotě cca 190.000 Kč.
Je nějaká šance po přiznání dědictví tento pozemek prodat a nebo ihned po přepisu n. a. jeho jméno tento propadne? Prosím poraďte jak nejlépe toto řešit pokud je vůbec nějaká šance.
Děkuji Lenka

Zdravím Vás, pokud nebude dědictví předluženo, bude Váš partner povinen dědictví přijmout a počítejte s tím, že s ohledem na zákaz dispozic s majetkem, který se vztahuje na každého, kdo je v exekuce, bude tento majetek nejspíše zatížen exekutorským zástavním právem, ledaže by dříve nedošlo k úhradě exekučně vymáhané částky.