Smlouva o důchodu a schválená insolvence, oddlužení, osobní bankrot

4 odpovědi

Dobrý den
prosím o radu mám již 9 měsíců schválené oddluzneni za použití smlouvy o důchodu uzavřenou mezi mnou a mojí družkou. při podání návrhu na oddlužení jse zprvu zdálo že této smlouvy bude zapotřebí neboť můj příjem byl nižší k seznamu přiznaných pohledávek avšak v průběhu přípravného řízení byl seznam pohledávek menší o částky kdy bych se obešel i bez předmětné smlouvy pro zakone plnění 30%. V přípravném a v řízení před soudem jsem však tuto smlouvu ponechal neboť jsem byl předtím upozorněn na neschválení oddlužení z důvodu nečestné ho úmyslu. Dnes (07.04.2016) se však moje družka dostala do situace kdy tuto smlouvu pravděpodobně nebude moci naplňovat neboť byl podán na ni návrh el. platebního rozkazu pro pohledávku z roku 2009. k soudu jsi podala návrh na soudní smír že pohledávku bude splácet. (nařízeno jednání dosud nerozhodnuté) vyvstává zde situace kdy družka jse dostává do nepříznivé platební indispozice kdy zřejmě nebude moci dostat svému závazku plynoucí ze smlouvy o důchodu kterou se mě zavázala a upřednostňují splácení vlastního dluhu před plněním předmětné smlouvy. otázka zní zda situace která u ní vevstala je důvodem dostačujícím od smlouvy o důchodu odstoupit za předpokladu že to dál neovlivní a neohrozí průběh již schváleného oddlužení přesto že já sám mám v současné době a i v době povolení oddlužení dostatečný příjem plnit na více jak 30%. prosím o radu nerad bych ohrozil sebe nebo svou družku žádám tedy o právní rozklad a názor na věc. děkuji p. novak

Dobrý den prosím o radu mám již 9 měsíců schválené oddluzneni za použití smlouvy o důchodu uzavřenou mezi mnou a mojí družkou. při podání návrhu na oddlužení jse zprvu zdálo že této smlouvy bude zapotřebí neboť můj příjem byl nižší k seznamu přiznaných pohledávek avšak v průběhu přípravného řízení byl seznam pohledávek menší o částky kdy bych se obešel i bez předmětné smlouvy pro zakone plnění 30%. V přípravném a v řízení před soudem jsem však tuto smlouvu ponechal neboť jsem byl předtím upozorněn na neschválení oddlužení z důvodu nečestné ho úmyslu. Dnes (07.04.2016) se však moje družka dostala do situace kdy tuto smlouvu pravděpodobně nebude moci naplňovat neboť byl podán na ni návrh el. platebního rozkazu pro pohledávku z roku 2009. k soudu jsi podala návrh na soudní smír že pohledávku bude splácet. (nařízeno jednání dosud nerozhodnuté) vyvstává zde situace kdy družka jse dostává do nepříznivé platební indispozice kdy zřejmě nebude moci dostat svému závazku plynoucí ze smlouvy o důchodu kterou se mě zavázala a upřednostňují splácení vlastního dluhu před plněním předmětné smlouvy. otázka zní zda situace která u ní vevstala je důvodem dostačujícím od smlouvy o důchodu odstoupit za předpokladu že to dál neovlivní a neohrozí průběh již schváleného oddlužení přesto že já sám mám v současné době a i v době povolení oddlužení dostatečný příjem plnit na více jak 30%. prosím o radu nerad bych ohrozil sebe nebo svou družku žádám tedy o právní rozklad a názor na věc. děkuji p. novak

Zdravím Vás, ano smlouvu o důchodu můžete zrušit písemnou dohodou s Vašimi opatřenou Vašimi podpisy, raději úředně ověřenými. Smlouvu o důchodu neuzavíráte se soudem, ale s poskytovatelem důchodu, tedy s družkou. Pokud je Vaše situace takové, že i bez této smlouvy jste schopen uhradit za 51 měsíců svým nezajištěným věřitelům, alespoň 30% jejich pohledávek a současně uhradit i odměnu a náklady insolvenčního správce, tak smlouvu o důchodu zrušte, resp. se písemně dohodněte s družkou na době jejího zániku. Se soudem problémy v tomto případě mít nebudete.

Dobrý den prosím O vzor odstoupeni nebo ukončení smlouvy o důchodě. Dekuji

Zdravím Vás, zkuste zde nahlédnout do vzorů. Pokud by tam vzor nebyl, tak stačí, abyste sepsali ke kterému dni tato smlouva na základě vzájemné dohody jak poskytovatele důchodu tak Vás zaniká a oba tuto smlouvu podepsali. Doporučuji, aby Vaše podpisy byly úředně ověřeny.