Nezaplacená pokuta v nezletilosti a exekuce v dospělosti - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
3.12.2015 mi byl zablokován účet z důvodu exekuce celním úřadem, jedná se o pokutu, kterou dostala má matka v roce 2012 za to, že jsme nebyly připoutány jenže v té době jsem nebyla plnoletá. Teď kvůli této pokutě mě blokli účet za nezaplacení výše uvedené pokuty. Má otázka tedy zní, zdali je možné že zaplatila jen půlku této pokuty, jen za sebe a mě nechala zaplatit pouze jen půlku zmiňované pokuty? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, na to jak Vaše matka tuto pokutu hradila, resp. jakou část této pokuty uhradila, to skutečně nevím. Na to se musíte zeptat Vaší matky. Spíše se domnívám, že na to prostě zapomněla a neuhradila nic. Pokud Vám mohu něco doporučit, tak je to, abyste dlužnou částku uhradila a exekuce bude zastavena. Pro úplnost dodávám, že banka by Vám měla coby povinné, a to na základě žádosti v souladu s ust. § 304b občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) vyplatit ze zablokovaného účtu dvojnásobek životního minima, což je cca 6.800,- Kč. Pro úplnost uvádím, že tuto částku můžete vybrat pouze jedenkrát, po celou dobu trvání blokace účtu. O této skutečnosti byste měla být poučena. Požádejte o pomoc s úhradou této exekuce i Vaše rodiče, mám za to, že by Vám měli pomoci. Dlužnou částku bych hradila nejlépe osobně na pokladně, a to oproti písemnému potvrzení o úhradě dlužné částky, ale dříve než půjdete na pokladnu celního úřadu, navštivte ještě příslušného pracovníka, který tento exekuční příkaz vydal. Budete tak mát jistotu rychlého ukončení této exekuce a budete mít klid.