Neukončení exekuce po ukončení insolvence

3 odpovědi

Dobrý den, letos (2023) jsem ukončil insolvenci a po ukončení insolvence jsem oslovil exekurory s žádostí o ukončení insolvence.
Bohužel nereagují a nahlížejí na stav mého účtu, kde mi pokaždé strhnou 250Kč.
Rozhodnutí od krajského soudu nabylo právní moci.
Nevím jak pokračovat dál.
Děkuji za pomoc

Dobrý den, pokud insolvenční soud vzal oddlužení na vědomí a rozhodnutí je pravomocné, jak uvádíte, sami soudní exekutoři mají exekuce zastavovat. Neděje-li se to, je nutno podat návrh na zastavení takové exkuce z důvodu splnění oddlužení. Pokud ani poté exekutor nereaguje, je možno podatpísemnou stížnost na Ministerstvo spravedlnosti ČR nebo na Exekutorskou komuru ČR, které mají možnost sjednat nápravu.