insolvence a neplacení splátek

1 odpověď

Dobrý dne, bývalý přítel má insolvenci od 02/23, kdy mi chodilo běžné výživné a pak i dlužné. Od 7/23 nemusí zasílat jeho správkyně běžné výživné, protože manžel si osvojil syna. Jedná se mi nyní o dlužné výživné, kdy v srpnu 2023 mi nepřišla ani koruna. Jeho správkyně mi sdělila, že na jeho insolvenční účet nepřišla ani koruna, tak mi nemají co vyplatit. Dále jsem zjistila, že od bývalého přítele manželka již mu nebude zasílat důchod ve výši 3 000, - Kč, že z finančních důvodu. Prosím o sdělení, jaké mohu podniknout kroku, bude mu zrušena insolvence. Nebo mám počítat s tím, že neobdržím dlouho nic? Děkuji a hezký den.

Dobrý den,
pokud dlužník přestane v průběhu insolvence dosahovat dostatečných příjmů nebo řádně neplní podmínky oddlužení a svou vyživovací povinnost, hrozí mu zrušení oddlužení. Po skončení insolvenčního řízení by bylo třeba vymáhat výživné exekučně nebo pomocí trestního oznámení. Můžete informovat insolvenční soud a insolvenčního správce o tom, jaké výživné otec dluží. Insolvenční soud zváží, jak celou situaci řešit.