Blokace účtu po insolvenci

1 odpověď

Dobrý den, už týden řeším problém s mojí bankou.
V roce 2019 jsem dostal exekuci na účet, proto byl zablokoval. V rámci insolvenčního řízení, byl účet odblokován. Po úspěšném ukončení insolvence…je blokace na účtě znovu. (Protože to mají v systému) Banka nerespektuje právní moc, od insolvenčního soudu a čeká na vyjádření exeketura. Kterého se mi nedaří sehnat.

Jsou nějaké možnosti, jak donutit banku…aby mi odblokovala účet?

Dobrý den, v uvedené věci skutečně musí banka vyčkat na zrušení exekučního příkazu dotčeným exekutorem. Je třeba se na něj písemně obrátit a v případě jeho nesoučinnosti můžete podat stížnost na Exekutorskou komoru ČR, která může zjednat nápravu.