Prodej auta v průběhu trvání insolvence

1 odpověď

V červenci 2018 mi bylo schváleno oddlužení. Auto na úvěr mi bylo ihned zabaveno a následně prodáno v dražbě. Ptal jsem se insolvenčního správce, zda si mohu koupit nějaké levné auto. Bylo mi řečeno že ano. Pořídil jsem si vůz za 40.000,- Kč. Ten chci nyní prodat, protože ho už nevyužíván. Insolvence mi končí za 6 týdnů. Mohu už nyní vůz prodat, aniž bych kupujícímu způsobil nějaké následné problémy, že by mu třeba auto zabavili nebo mám raději počkat na ukončení insolvence?

Dobrý den, v insolvenční řízení je prodej majetku dlužníka možný se souhlasem soudu, tj. Váš majetek v insolvenci můžete prodat se souhlasem insolvenčního správce.