Vyplati se mi insolvence?

1 odpověď

Dobrý den, jsem invalidní duchodkyne 2. stupne se slovenským občanstvím a díky nepřízni osudu jsem se dostala do finanční tísne. dlužím 170000Kč, splátky platím pořad pozde a i Když už pracuji (na Slovensku), neumim se dostat ze začarovaného kruhu. Vlastnim však nemovitost na Slovensku. Dostala jsem ji darem a mamka tam má dožitotni právo. Otazky jsou jednoduché. Je ta nemovitost prekážkou? Vyplatí se mi bankrot za techhle okolností nebo na tým můžu byt finančne ješte hůř a vic živořit jen bez dluhů?
Děkuji

Dobrý den, insolvenční řízení může pro Vás představovat pomoc ve finanční tísni, nicméně během insolvenčního řízení, pokud je dlužník v insolvenci a nemá dostatek finančních prostředků na splácení svých dluhů, může být jeho nemovitost zpeněžena. Zpeněžení nemovitosti se provádí za účelem uspokojení pohledávek věřitelů.