Navrácení daru z darovací smlouvy - nesplněné podmínky

1 odpověď

Dobrý den,
babička pod výhružkou podepsala darovací smlouvu na svoji nemovitost svému synovi. Ostatní čtyři sestry se o tomto činu dozvěděli až po několika letech. V darovací smlouvě je napsáno, že ostatní sestry vyplatí částkou do určitého roku a že bylo vytvořeno šest kopií, které měly podepsat i sestry. Žádná částka vyplacena nebyla a ani podmínka, že babička může doživotně nemovitost využívat není plněna. Její syn ji chce odtamtud dostat pryč.
Chci se zeptat zdali je možnost navrátit babičce nemovitost zpět?
Děkuji

Dobrý den,
v daném případě lze žádat vrácení daru pro nevděk. Pokud nejsou naplněny podmínky darovací smlouvy, může babička žádat vrácení nemovitosti, pokud to nepůjde dobrovolně, může podat k soudu žalobu. Žalobě musí předcházet písemná výzva synovi, aby nemovitost vrátil zpět do dispozice babičky.