Elektronický platební rozkaz

2 odpovědi

Dobrý den,
v březnu 2019 jsem bohužel souhlasila s tím, že si na moje osobní IČO může vzít přítel úvěr 500 000, - (úvěr poskytla Moneta), dokud jsme byli spolu vše se splácelo dle domluvy z účtu kde stále byla již zmiňovaná půjčka (splátka byla cca 6tis Kč). Ve chvíili kdy peníze zmizely jsme stále spláceli celkem rozumě. Nícméně po rozchodu mi slíbil že dál bude splácet sám (vše bohužel probíhalo slovně, talže nemám písemný důkaz), ovšem nic neplatil a ve chvíli kdy jsem to při konfrontaci zjisitila, což byl konec roku 2019, jsem zaplatila nárazově vyšší sumu (jak mi rozpočet dovolil) a takto po celý zbytek roku 2020, Dnes (24.11.2020) přišel poštoui EPR na uhrazení tohoto dluhu i když jsem měla snahu splácet. Jaké jsou moje možnosti a co je nejlepší? Podat odpor? A jak když nemám právního zástupce? Nebo se spojit s bankou? Vubec nevím jak, nemám kromě jednoho listu žádné doklady od úvěru, vše se ztratilo při rozstěhovávání.

Děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den, v dané situaci Vám určitě doporučuji obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který Vám odborně pomůže s dalším postupem. Pokud podáte odpor, musíte také podat vysvětlení a doložit důkazy, proč dluh neuznáváte, či jen částečně. Na odpor máte 15 dnů od doručení, lze jej podat blanketně (bez odůvodnění), lhůta po výzvě k podání vyjádření včetně podání důkazů je zpravidla 30 denní. Přesto bych s oslovením odborníka z řad advokátů v okruhu Vašeho bydliště dlouho neváhala, abyste měli dostatečný časový prostor.