dluh v SMJ a jeden manžel v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem. Manželé uzavřeli nájemní smlouvu (jeden z manželů v insolvenci, již probíhá oddlužení) a z této smlouvy vznikl značný dluh. Že manžel v insolvenci nesmí mít nové dluhy víme, nicméně, jak máme daný dluh uplatnit?

Děkuji.

Dobrý den,
dluh ze smlouvy musíte uplatnit formou přihlášky v insolvenčním řízení manžela. Jelikož jde ale o dluh ze SJM, můžete celý dluh vymáhat po druhém manželovi, který v insolvenčním řízení není.