Insolvence a dědictví podílu

1 odpověď

Dobrý den, v červnu 2020 mi byla schválena insolvence. V červenci mi zemřela matka a budu zahrnut do dědického řízení kde budou i další dvě osoby (bratři) jak bude insolvenčním správcem zpeněžena má třetina? Popřípadě podle insolvenčního správce je možné vyplácení za tržní hodnotu nemovitosti ale nemovitost s odhadem zhruba 500tis. Půjde do prodeje zhruba za 450tis Aby byl prodej co nejrychlejší. Bude toto insolvenci správce akceptovat? Nebo jsou možnosti jak se dědictví vzdát (v rodině nepanovala zrovna přátelská atmosféra a s rodiči jsem se delší dobu neviděl)

Dobrý den,
pokud jste v insolvenčním řízení, tak se dědictví vzdát nemůžete. Pokud se bude prodej lišit řádově cca o 50.000,- oproti tržní hodnotě, nebude s tím mít insolvenční správce problém. Pokud si najdete kupce sami, insolvenční správce ho většinou respektuje. Pokud byste kupce neměli, zadal by prodej insolvenční správce sám.