Vyplacení exekuce dražby

1 odpověď

Dobrý den, v květnu 2019 exekutor provedl dražbu pozemku. Který se vydražil za 147 tis. V 5 měsíci byla částka exekuce 31 tis. V říjnu jsem dostala dopis o zastavení exekuce a v listopadu na začátku mi byl poslán přeplatek 36 tis. Dneska (27.11.2019) 27.11. 2019 jsem dostala usnesení o rozdělení podílu exekucí. A že zbytek patří povinnému což je 98 tis. Žádala jsem exekutora o znovu vyčíslení jelikož mi ty částky nesedí. Chtěla bych se zeptat jak mám postupovat. Nerozumím teď teda kolik jsem měla dostat. Jestli těch 98 tis co mám na tom usnesení nebo jen tu částku která mi přišla na účet. Můžete mo prosím pomoct, vůbec to nechápu.

Dobrý den, napíšete, jaké máte v dotčeném řízení postavení. Pokud jste dlužník a prodejem pozemku byli uspokojeni oprávněný i všichni přihlášení věřitelé, případný přeplatek z dražby je Vám zaslán zpět. Bez Vámi zmiňovaných listin se nemohu k věci konkrétněji vyjádřit. Doporučuji Vám proto obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), dotčené listiny mu ukázat a poradit se ním.