Obstavení, exekuce části nemovitosti - může exekutor prodat celý byt, dům v dražbě?

1 odpověď

Dobrý den,
otec JČ má rodinný dům s podílovou částí 6/10, a zbytek je po 1/10 na 2 bratry a sestru a jednu tu poslední desetinu má manžel VH mé babičky, která už nežije (tj. matka mého otce). VH má exkuci, v nahlížení do katastru nemovitostí jsem zjistila, že je nařízení prodeje nemovitosti. Hrozí dražba celého domu nebo jen jeho podílu? Když bych to třeba odkoupila v dražbě, musím mu hledat náhradní bydlení.
Děkuji za odpověď M. P.

Dobrý den. Exekuční prodej se bude týkat spoluvlastnického podílu, tj. podílů ostatních majitelů se dražba nedotkne. Až otec přijde o právní titul užívání nemovitosti (nebude vlastníkem a nebude s ním uzavřena nájemní smlouva), je možné jej vystěhovat a trvalé bydliště mu zrušit: ODKAZ. Náhradní bydlení není nutné zajišťovat, tato povinnost od 1.1.2014 neexistuje.