Mohou dva různé exekutorské úřady zabavit stejné věci dlužníka v exekuci?

1 odpověď

Dobrý den. Jsem od 6/2013 postižen exekucí od EU Přerov. Část pohledávky jsem zaplatil při návštěvě soudního vykonavatele, zbytek měsíčně splácím. Movité předměty v mém bytě byly označeny žloutou nálepkou a byl pořízen jejich soupis, nebo-li byly zabaveny. Nyní se objevil EU Šumperk kvůli bagatelní splátce pojistky 784 Kč, která v jejich režii narostla na cca 15000 Kč. Pokud mu prý do týdne nezaplatím 10000, hrozí odvezením movitých předmětů, které jsou již zabaveny ve prospěch EU Přerov. Doplním, že kromě jiného je postižena má mzda srážkami. Je nějaká šance, jak se ubránit?

Dobrý den. Pokud jsou již movité věci sepsány, nemůže je jiný exekuční úřad prodat, vždy se provádí nejdříve ta exekuce, v níž byla věc nejdříve sepsána (§ 11 zákona č. 119/2001 Sb. ), můžete proto toto sdělit exekutorskému úřadu Šumperk a zůstat klidný, Vy žádnou svojí povinnost neporušujete.