Zabavení majetku nedlužníka exekutorem - stačí prohlášení nedlužníka že jsou věci jeho?

1 odpověď

Dobrý den,
exekutor mi zabavil mnou kupované věci, které jsem koupil hotově, vetšinu přes bazary. Exekuce je na mou přítelkyni. Bude mi stačit čestné prohlášení notářsky a ověřený mi podpisy od mé přítelkyně že majetek patří mě?
Předem děkuji děkuji.

Zdravím Vás, to je otázka praxe na každém exekutorském úřadě. Nepíšete, kdy byly tyto věci zabaveny a kdy jste se o zabavení věcí dozvěděl. Ve Vašem případě bych návrh na vyškrtnutí Vašich exekutorem zabavených věcí podala a toto čestné prohlášení k návrhu přiložila. Problém je, že návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu můžete podat jen do 30 dní ode dne, kdy jste se o zabavení Vašich věcí dozvěděl a tuto lhůtu nelze prodloužit. Pokud máte alespoň účtenky z bazaru, či výpisy z účtu o platbách zboží z Vašeho účtu doporučuji Vám, abyste i tyto listiny přiložil k návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Pokud by Vašemu návrhu exekutor nevyhověl, máte ještě možnost podat do 30 dní ode dne, kdy Vám bude zamítavé stanovisko k návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu doručeno, podat k soudu vylučovací žalobu. Na sepsání této žaloby je však lepší být právně zastoupen. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Přeji Vám hodně štěstí.