Neplatnost exekuční dražby z důvodu neprojednání odvolání o odkladu dražby

3 odpovědi

Dobrý den
chceme aby soud vyslovil neplatnost dražby, jelikož exekutor provedl dražbu i s příklepem a nebylo pravomocně rozhodnuto o odvolání proti zamítavému usnesení o odkladu dražby
Jakým způsobem? / žaloba? /
Ke kterému soudu?
Jaký je poplatek
děkuji

Zdravím Vás, v této věci se raději obraťte na advokáta, nemá smysl zastupovat se sami, když exekutor je právník nebo zaměstnává exekutorské koncipienty, kteří jsou rovněž právníci. Zkuste po poradě s advokátem podat k exekutorovi odvolání proti usnesení o příklepu, pokud by mu exekutor nevyhověl, měl by o něm rozhodnout exekuční soud. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.

Děkuji,
máme za to že tyto úkony nejsou tak složité a jsme schopni za určité elementární rady si s nimi poradit. Právník vám nezaručí úspěch a proto za neúspěch nemůžeme nikoho vinit. Z tohoto důvodu jsme se zaregistrovali. Prosím o odpověď na neplatnost dražby.

chceme aby soud vyslovil neplatnost dražby, jelikož exekutor provedl dražbu i s příklepem a nebylo pravomocně rozhodnuto o odvolání proti zamítavému usnesení o odkladu dražby
Jakým způsobem? / žaloba? /
Ke kterému soudu?
Jaký je poplatek
děkuji

Zdravím Vás, proti usnesení o příklepu je opravným prostředkem odvolání a nikoli žaloba. Proto bych podala nejdříve odvolání proti usnesení o příklepu a poté tedy žalobu na neúčinnost provedené dražby. Tuto žalobu podejte k exekučnímu soudu, tedy k okresnímu soudu, v jehož obvodu má povinný bydliště. Soudní poplatek závisí na hodnotě nemovitosti a je určen procentuální sazbou. Navíc k úhradě soudního poplatku budete soudem vyzváni. Zákon o soudních poplatcích má číslo 549/1991 Sb. a koukněte se do sazebníku soudních poplatků. Máte pravdu v tom smyslu, že advokát Vám úspěch nezaručí, ale rozhodně bude vyšší šance na úspěch když budete právně zastoupeni, než když se budete hájit před soudem sami.