Sloučení exekucí do jedné - snížení nákladů exekuce (exekučního řízení)

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat když mám 6 exekucí jestli je možnost sloučení těchto závazků do jedné. Tudíž by se mělo platit pouze jedny náklady exekučního řízení. Četl jsem že tato možnost je, ale co bych proto měl udělat.
Děkuji.

Zdravím Vás, podmínkou pro sloučení exekucí je to, že se jedná o exekuce u jednoho oprávněného (věřitele), například dopravní podniky, atd. Další podmínkou je to, že se tyto věci nacházejí ve stejné fázi exekučního řízení. Např. po vydání výzvy k dobrovolnému splnění povinnosti a třetí podmínkou je, že exekuce musí být zahájena po 1.1.2013. Pokud všechny tyto podmínky, alespoň u dvou či tří exekucí splňujete, tak můžete podat u příslušného exekutora návrh na sloučení exekucí, jinak to bohužel nevyjde. Pro úplnost uvádím, že tyto exekuce musí být navíc vedeny u jednoho exekutora.