Dohoda s exekutorem o odblokování účtu

1 odpověď

Dobrý den.
V minulosti jsem si vzala úvěr na automobil k podnikání. Po ne dlouhé době ale ukončil spolupráci můj hlavní odběratel a já zůstala bez příjmu a nemohla jsem platit. Nyní mi exekutoři zablokovali účet, který mám vedený k podnikání na FÚ. Nemohu tedy nechávat zasílat peníze na tento účet, protože bych neměla na výdaje spojené s činností.
Je nějaká možnost odblokování účtu, když se pokusím s exekutory domluvit?
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den. Účet bude odblokován po ukončení exekuce. Veškeré výdaje můžete platit hotově nebo složenkou, stejně tak inkasovat své příjmy a účet proto není považován za věc nezbytnou k výkonu podnikatelské činnosti. Pokud se pokusíte s exekutorem domluvit, záleží pouze na jeho dobré vůli, protože zákonný nárok na odblokování účtu nemáte.