Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.077.851

Vliv narození dítěte na výši původních alimentů, výživného

1 odpověď

Dobrý den chtěla jsem se zeptat můj exmanžel má stanovené výživné 3000 Kč. Máme spolu již 3letého syna. V červenci 2012 jsem u soudu podala exekuci a zatím mě přišli peníze jen z ČSSZ, jelikož byl nemocný. Nyní mi dluží už přes 30.000 Kč a nic se něděje. Na soudě mně neustále sdělují, abych čekala. Nevím tedy na co.
Začal opět pracovat tak jsem jim sdělila na exekučním kde. Mám pořád čekat až prý si vyzvedne obsílku. Na Policii jsem byla marně, čtvrtý měsíc mně pošle vždy 100 Kč aby se neřeklo. To ještě v červnu 2013 čeká dalšího potomka. Myslíte, že to bude mít vliv na stávající výživné. Děkuji

Dobrý den,

pravidelně se obracejte na exekuční oddělení, s žádostmi o sdělení stavu ve věci (raději písemně), informujte se, zda vydali exekuční příkaz na plat/mzdu otce dítěte. Dále se raději (písemně) informujte zda podali exekuční příkaz na pozastavení řidičské oprávnění, pakliže nikoliv požádejte je o to.

S policií bych v tomto případě příliš nepočítala, jejich monosti jsou spíše bezzubé - vydají platební příkaz a to býváobvykle vše.

Pakliže jste se dostala do tíživé finanční situace, obraťte se na soud s žádostí o vydání předběného opatření - pro zajištění výživného pro dítě (soud je povinen do 14 dní rozhodnout), můžete ádat například 10.000 Kč, uveďte veškerá řízení která proti otci ve věci dluného výživného vedete.

ODKAZ

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?