Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.615

Jak se bránit chorobnému stěžovateli, dotazovateli (kverulant)

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda existuje nějaká právní možnost odpovědi člověku – chorobnému stěžovateli a dotazovateli (kverulantu) na stále se opakující dotazy či stížnosti z jeho strany k již jemu zodpovězeným otázkám v rámci zájmové složky
– kynologický klub (některé dny se jedná až o 4-5 e-mailů, což velmi obtěžuje a celkově stěžuje práci v klubu). Bohužel, máme ve Stanovách klubu zakotveno, že budeme odpovídat členům klubu na dotazy a stížnosti v termínu do 14 dní.
A pán je člen klubu :( Jeho dotazy jsou ale stále se opakující a také na jakoukoliv odpověď má další a další dotazy, které z jeho pohledu "jsou upřesňující".
Prostě se jedná o klasický typ kverulanta, na kterého snad ani není nějaká možnost "metru" :(
Bohužel není možné ani dát jeho e-mail do spamu, případně ho zablokovat, protože jako platící člen klubu má právo vznášet dotazy a připomínky.
V našem klubu nemáme ani žádný sepsaný "kárný řád", jak to v některých klubem, případně přímo v ČMKU, mají.Případně jaký způsobem radíte postupovat…
Děkuji za ochotu a odpověď.

Dobrý den,

můžete jít cestou změny stanov, či jejich doplnění. Je možné uvažovat o ukončení členství tohoto pána apod.

Ve stanovách si můžete například vyhradit právo na opakující se dotazy jedné osoby majcí charakter spamu neodpovídat, případně odkazovat na forum, kde jsou záležitosti řešeny a podobně.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?