Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.403

Převzetí rodiče po pobytu v LDN - je to povinnost potomka, dítěte pacienta LDN?

1 odpověď

Otec je v LDN už 4 měsíce (02/2017-06/2017), sám už nemůže být, nechodí, po mě žádají abych si ho vzal domů. Jsem povinen ze zákona ho převzít?
Děkuji a nashledanou.

Dobrý den,

máte zákonnou povinnost zajistit svým rodičům tzv. slušnou výživu (viz § 915 odst. 2 občanského zákoníku). Neexistuje však žádná zákonná povinnost o nemocného rodiče osobně pečovat.