Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.300

Thuje a kompost na hranici pozemků u zdi - minimální vzdálenost thují a kompostu od zdi

2 odpovědi

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat mam chatu jedna ze sten domu tvoří současně i hranici pozemku je to v kopci tak ze soused má svuj pozemek až ve vyšce zdi coz znamena ze kouka u meho domu pouze stit nyni si na svuj pozemek ale cca 0,5m od mého domu zasázel thuje a postavil kompost je nejaký zákon který ho prinuti jak thuje tak i kompost posunou mam strach z kořenu a příliš velké zátěžě na moji zed aby se nezačala provalovat Dekuji M.

Dobrý den,
podle zákona č. 89/2012 Sb. , platí, že stromy dosahující výšky 3 m by měly být vysazeny nejméně 3 metry od společné hranice, ostatní 1,5 metru. Pro vzdálenost kompostu od hranice pozemku žádné pravidlo stanoveno není. Obecně by se sousedé měli zdržet všeho, co nad míru přiměřenou místním poměrům obtěžuje jiné. Toto obecné pravidlo znamená, že míru obtěžování je třeba zkoumat vždy v konkrétním případě - zápach, umístění, riziko pro sousední pozemek, apod.

Dobry den,

Dekuji za odpovbed a jsem s pozdravem M.