Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.081.176

Prodej poloviny domu synovi a možnost darování druhé poloviny dceři

1 odpověď

Rodiče prodali 1/2 domu bratrovi, který si vzal na to úvěr - ručí celým domem bance. Druhou polovinu by chtěli darovat dceři. Může se za těchto okolností uskutečnit převod této poloviny domu?

Dobrý den, ano, převod lze uskutečnit. Převod vlastnického práva bude třeba vložit vkladem do katastru nemovitostí.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?